İLK VE ORTAÖĞRENİM İÇİN DÜNYA ÜLKELERİ DERGİSİ YAYINLANDI

0

Çocuklar ve Gençler İçin Dünya Ülkeleri Dergisi Yayınlandı

İnsanların bir dünya ufkuna ihtiyacı vardır ki görebilsin. Biz, öğrendiklerimizin her birinin bize yeni bir perspektif kazandırdığına ve bizi geliştirdiğine inanıyoruz.

08.08.2021 tarihinde ilmi, dini ve kültürel anlamda çocuklar ve gençler arasında gelişmişlik seviyesini artırmak maksadıyla çalışmalarına başlayan Kültürel Etkileşim Grubu (Cultural Contact JR) ilk projesi ile yayında. Bu dergi “Cultural Contact JR” lise grubu üyelerinin emeği ile derlenmiş olup öğrenme merakı ile yola çıkan ilim yolcularına armağanımızdır. “Cultural Contact JR Dünya Ülkeleri Dergisi” çocuklar ve gençler için bir dünya ufku oluşturma adına hazırlanmıştır ve muhtevası yerkürede önemli olduğu düşünülen ülkelerin tanıtımlarını içeren bir formattadır.

Her dönemde olduğu gibi günümüz dünyasında da önce kendimizi sonra da toplumu geliştirebilmek adına çokça çalışmak ve diğer toplumlardan geri kalmamak için gayret sarf etmek gerekmektedir. Bundan dolayıdır ki insan yeni düşüncelere açık olmalı ve ufkunu kendi zihin dünyası ile sınırlı tutmamalıdır. Bunun sağlanması için gerek bireysel gerekse toplumsal vazifelerimizin olduğu unutulmamalıdır. Bu tür sorumluluklar bence en çok biz gençlerin omuzlarındadır.

 

Bizler grup olarak ilim Çin’de de olsa onu bulma yolundayız. Bu ve bu gibi sebeplerden ötürü grup olarak gerçekleştirdiğimiz projelere ve yaptığımız çalışmalara devam edeceğiz inşallah.

Dergiye ulaşmak için: Cultural Contact JR Dünya Ülkeleri Dergisi

Enes Bera Koşar

 

About Author

Istanbul Medeniyet Univ. Political Sciences Balkan Studies eneskosar00[at]gmail.com

Leave A Reply