İNGİLİZCE EN SIK KULLANILAN 1000 KELİME | İlim ve Medeniyet

İngilizce öğrenmek çağımızdaki insanların en büyük arzularından birisidir. Bu hedefine ulaşanlar diğerlerinin önüne kolaylıkla geçebiliyorlar. Dünya çapında işler yapabilmek ve bunu duyurmak için olmazsa olmaz. Dünyayı takip etmek için de olmazsa olmaz bir dildir İngilizce. İngilizce dünyadaki en çok konuşulan dil. Onun öğrenilmesi için harcanan emekler değerli. İlk öğrendiğiniz dili bir sınıf ortamında öğrenmenizde yarar var. Hatalar ve eksiklikleriniz olabilir. İkinci dili çok daha rahat öğreneceksiniz büyük ihtimalle. Bu yüzden ilk dili bir Hocadan öğrenmeyi düşünebilirsiniz. Eğitim sistemimizde kendi kendine öğrenmeye dayalı bir sistem değil. Bu teşvik edilebiliyor ama çoğunda öğrenci pasif hatırladığım bizim dönemler boyunca. Üniversitede bu zincir biraz daha kırılabiliyor. Yine de çalışkan gençlerimize ne kadar erken olursa o kadar iyi olacak şekilde kendilerinin öğrenmeye çalışmalarını dilerim. Başarılar dilerim gençler. Murat Sağlam Hoca’nın hazırladığı kelimeleri sizlerle paylaşıyorum. Başarılar…


Ozan Dur

Ingilizcede En Sık Kullanılan 1000 Kelime

 

Avatar photo

Ozan Dur

İstanbul 29 MÜ'den mezun Filistin ve İran Araştırmaları- yazar [email protected] Poliglot (7), dillere dair


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul