YENİ ORTA DOĞU PLANI | İlim ve Medeniyet

15 Temmuzdan sonra Türkiye’de hamleler artık açıktan oynanmaya başlandı. Kim bir hamle yapacak olursa eskisi gibi saklanarak değil, göstere göstere yapıyor.

Terörle vuruyorlar bu güzel ülkemizi, terörü kullanarak ülkeye savaş getirmeye çalışıyorlar. Bütün terör örgütlerini seferber ettiler. Türkiye’ye düşman olan dış güçler, FETÖ ile ülkeyi ele geçirmeye çalıştılar. Bu başarısız olunca şimdi PKK ve PYD ile saldırıyorlar.

Genç yaşlı, çoluk çocuk, sivil asker demeden terör örgütleri tüm silahları ile Türkiye’nin üzerine geliyorlar. Sokaklar, caddeler, dükkan ve hatta düğün ayırmaksızın intihar eylemcileriyle, bombalı araçlarla insanlar katlediliyor.

Ülkemizde yaşanan son olaylar yaşanılacak olayların habercisidir. Dış güç desteğini arkasında bulan terör örgütleri, saldırmaya ve halkın içine iyice bir korku salmaya devam edecektir.

Bütün kozlarını ortaya koyuyorlar ve koymaya devam edecekler. Irak, Suriye, Afganistan ve bütün İslam coğrafyasında olduğu gibi Türkiye’ye aynı plan uygulanmaya başlandı. İç karışıklıkla birlikte Türkiye’nin umutlarını söndürmeye, toplumsal düzeyde yılgınlık yaymaya çalışıyorlar. Sonra ise her zaman olduğu gibi hükümete güvensizlik gerekçesiyle dış müdahale.

Plan sadece Türkiye üzerinden kurgulanmış olabilir mi? Bu sorunun cevabı ABD ve Avrupa’nın son olarak Suriye’de uygulamaya sokulan planlar, bize hayır cevabını veriyor.

ABD ve yandaşlarının Suriye’nin kuzeyinde düşündüğü yeni bir Kürt devleti fikri Türkiye’nin Rusya’ya yakınlaşmasına sebep oldu. Bu ise Türkiye’nin içinde bulunduğu billinmezlik denklemini tamamen alt üst etti. Denklemin en kilit noktasını ise Suriye ve çevresi oluşturuyor.

Kuzey Irak, Suriye’nin güneyi ve Suriye’nin kuzeyi, kaybedilirse İslam coğrafyasına Filistin istilası kadar sert bir darbe olacaktır. Eğer ki plan gerçekleşirse, Türkiye’nin güney bölümü, Suriye’nin kuzeyi tamamen Batılı güçlerin eline geçecektir. Bunun olması halinde İslam Coğrafyası kendi idam sehpasını kendisi hazırlamış olacaktır. ABD veya Avrupalı bir gücün bu sınırlara yerleşmesi, Orta Doğu’daki zulmün bir bu kadar daha süreceğine garanti verir.

Tüm bu planlara karşı İslam coğrafyasının sancaktarlığını üstlenen Türkiye’nin olanlara ve olacaklara vereceği tepki ve yaptırımlar çok önemli bir yere sahip oluyor. Türkiye, İslam dünyasında artık bir önder devlet konumuna geldi. Tüm Müslüman alemi Türkiye’den yapılacak bir hareketliliğe bakıyor. Türkiye bu planlara karşı ne kadar direnir dik durursa İslam coğrafyasında  o kadar direnebilir.

 

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul