SENİN DEVLETİN BÜYÜKTÜR! | İlim ve Medeniyet

Evet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Senin, benim ve hepimizin vatanı olan bu topraklar, üzerinde asırlardır egemenliğini muhafaza ve müdafaa eden aziz şehitlerin kanıyla ayakta duruyor.

Terör belasının türlü musibetlerle katmerleşerek üzerimize çullandığı şu netameli süreçte korkmaya gerek yoktur! Biliniz ki bu vatan toprakları mücadele mevzisi bakımından müstahkemleri tamdır, birbirine sıkı sıkıya bağlıdır. Terör gruplarının adları farklıdır ancak hedefleri tektir: Türkiye.

İster Beşiktaş, ister Kayseri, ister İzmir, ister büyükelçi ve diğerleri üzerinden ne mesaj vermeye çalışırlarsa çalışsınlar devleti yıkamazlar! Tüm uğraşlarına ve sistematik saldırılar düzenlemelerine rağmen karşılarındaki devleti bitiremeyeceklerini onlar da çok iyi biliyorlar!

Yusuf Has Hacib ‘’İnsan nadir değil, insanlık nadirdir.’’ diyeli yüzyıllar olmuş. Kıymeti harbiyesi hala geçerlidir! Terör örgütleri mensuplarına kafayı takıyorum bu ara. Bu insanlar böylesi bir motivasyonla nasıl donatılıyorlar? İçlerinde zerre miktarınca insanlık namına tek bir töz bile nasıl bırakmıyorlar?

Savaş beyinde başlıyor dostlar.. Oraya nüfuz edebilmeliyiz.

Çok stratejik hedeflerimiz olabilir, büyük planlarımız da..

Sakinliği elden bırakmamak tek şart. Biraz duyguya ağırlık veriyoruz. Soğukkanlılık çok az toplumumuzda. Hele de şu sosyal medyalar yeni kitle iletişim araçları filan. Bunlar hepten milletimizin ruhi ve deruni rahatsızlıklarını kamçılıyor ne yazık Kİ. Çok çabuk celalleniyoruz.

İngilizler üzerine okumalar yapıyorum birtakım kitapları inceliyorum. Müthiş bir diplomasi kültürleri var. Fakat kilit noktaları çok sessizler. Biz çok sesliyiz. En azından milli meselelerde sesi tek’e düşürebilmeliyiz yahu.

Millet olarak imtihan edildiğimiz terör, devleti ortadan kaldırabilecek güce ve kudrete haiz değildir!

Tarihimiz meydandadır.

Sözümüz ortadadır.

Biz hep bu toprakların mayasıyla tutunmuşuz birbirimize. İsimleri unutulmuş, nesilleri tükenmiş, mezarları garip kalmış nice kahraman evladı milletimiz bağrına basmış.

Unutulmaması gereken çok şey var.. Ama asla unutulmaması gereken tek bir şey var: Bizim devletimiz büyüktür!

Aziz’dir!

Necip’tir!

Kadim’dir!

NOT: Bu sütunda daha sık görüşeceğiz dostlar. Bir süreliğine kendimi kitaplara teslim etmiş, yoğun okumalarım dolayısıyla yazılarıma kısa bir mola vermiştim. Lakin tekrar hızlanacağız! Muhabbetle..

Avatar photo

Eşref TUĞRA

Muckraker Daily Column [email protected]


Leave a Reply

Your email address will not be published.


Biz Kimiz?

ilimvemedeniyet.com, İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan bir cemiyettir.

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Toplum, Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul