DEĞERLENDİRME | TEMEL DİNAMİKLERİ YENİDEN ELE ALMAK | İlim ve Medeniyet

Avatar photoFurkan EMİROĞLU19 Mayıs 20221min0

İslam Siyaset Düşüncesi Projesi ikinci aşama çalışmalarının ilki 29 Mart 2022 tarihinde “İslam Düşüncesinde Siyaset-İktisat İlişkisi” konferansı ile başlamıştır.

İLEM bünyesinde gerçekleşen, 2016 yılında araştırma ve kolektif çalışmalarına başlayan İslam Siyaset Düşüncesi Projesi’nde, 2022 yılından itibaren Ömer Türker’in de destekleriyle yeni sorgulamalara girişilmiştir. İslam Siyaset Düşüncesi alanında bu zamana kadar yapılmış çalışmalardan, odaklanılan temalardan farklı olarak bu alt disiplinin çeşitli disiplinlerle olan irtibatları sorgulanmaktadır. Bu çalışmaların bileşeni olan “İslam Düşüncesinde Siyaset-İktisat İlişkisi” başlıklı konferansta Ömer Kallek konuşmacı olarak yer almış, moderatörlüğü ise Ömer Türker üstlenmiştir.

Değerlendirmenin tamamını okumak için:
http://blog.ilem.org.tr/temel-dinamikleri-yeniden-ele-almak/

Avatar photo

Furkan EMİROĞLU

PhD Student & Research Assistant in Political Science furkanemirrr[at]gmail.com


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul