İBRANİCE ÖĞRENİYORUM SETİ-1 ÇIKTI!

0

Arkadaşlar Müjde!!!

Uzun bir süredir yazar Metin Kutlu ve yazarımız Ozan Dur’un üzerinde çalıştıkları yeni kitapları İbraniceyi başlangıç seviyesinden (A1) ileriye seviyeye (B2 dahil) kadar öğretmeyi hedefleyen İBRANİCE ÖĞRENİYORUM SETİ adlı serisinin halihazırda birinci cilt çıkmış olup, ikinci cilt için çalışmalara başlanılmıştır. Bu eserin muadili bir kitap piyasada bulunmamaktadır, alanında önemli bir boşluğu doldurmaktadır ve İbraniceye artan ilgiyi karşılayacak düzeydedir.

Kitabı diğer kitaplardan ayıran özelliklere de değinecek olursak;

Kitap gramer ağırlıklı olmayıp, alıştırmalar, okuma parçaları ve diyaloglarla zenginleştirilmiştir. Kitap setimiz, hem kendi kendine öğrenme, hem de bir öğretici rehberliğinde sınıf ortamında öğretime uygun şekilde hazırlanmıştır.

Setimiz dört seviyeye ayrılmış olup, 1.Cilt A1, 2.Cilt A2, 3.Cilt B1, 4.Cilt ise B2 seviyesini oluşturacaktır. Her bir seviyede önce gramer konusu örnek cümleler verilerek anlatılmakta daha sonra alıştırmalar, konuyla ilgili okuma parçaları ve pratik konuşmayı geliştirecek diyaloglar verilmektedir. Konu sonlarında o bölümde bilinmesi gereken kelimeler harekeli olarak okunuşları ve anlamlarıyla verilmektedir. Alıştırmaların cevapları da bölüm sonlarında verilmektedir. Ayrıca her cildin sonunda gramer özeti ve öğrenilen bilgileri ölçen Seviye Tespit Sınavı yer almaktadır.

A1 seviyesi olan 1.ciltte İbranice harfler ve harekeler (nikudlar), selamlaşmalar, nasıl olduğunu, nereli olduğunu, mesleğini ve yaşını sorma gibi tanışmada kullanılan deyimler, kalıp ifadeler ve kelimeler verilmiştir. Gramer konuları olarak şahıs zamirleri, işaret zamirleri, sıfatlar, var yok ifadeleri, benim var, senin var, benim yok, senin yok ifadeleri, günlük hayatımızda çok sık kullandığımız 25 fiilin kullanımı, alıştırmalar, en sonda gramer özeti ve öğrenilen bilgilerin ölçüldüğü A1 Seviye Tespit Sınavı bulunmaktadır.

Kitabın üzeri fiyatı 150 TL olup, kargo ücreti dahil indirimli olarak 110 TL’den gönderilmektedir.

Kitabı tedarik etmek için ve sorularınız için kitap yazarlarından Ozan DUR’un [email protected] mail adresine mail atmanız rica olunur.

Kitap kimlere hitap ediyor

 • İbraniceyi sadece gramer olarak değil, pratik olarak da öğrenmek isteyenler
 • İbraniceyi başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar öğrenmek isteyenler
 • Ülkemizde çok az kişinin bildiği bir dili öğrenmek isteyenler
 • Filistin, İsrail ve Ortadoğu’da olup bitenleri öğrenmek isteyenler
 • İsrail’in Filistin ve Ortadoğu politikalarını ilk kaynaktan öğrenmek isteyenler
 • İsrail yazılı ve görsel medyasını takip etmek isteyenler
 • İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinde tefsir ve dinler tarihi alanında
  Yahudilikle ilgili yüksek lisans veya doktora yapanlar
 • Uluslararası İlişkiler alanında İsrail hakkında akademik çalışma yapanlar
 • İsrail ile ticari ilişkileri olan şirketlerde çalışanlar
 • İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümünde okuyanlar
 • Tevratı ana dilinden okumak isteyenler

Kitap içerisinden görseller

 

 

 

 

 

Leave A Reply