ÜNİVERSİTE TERCİHİNDE BİR BİLENE DANIŞ! | İlim ve Medeniyet

İlim ve Medeniyet’in de paydaşı olduğu “Tercih Rehberliği” projesi,  üniversite tercihlerini yapacak gençler ile halihazırda üniversite öğrenimine devam eden yahut yakın zaman önce mezun olmuş gençleri bir araya getiren ve kar etme amacı gütmeyen bir platformdur.

Bu platformun amacı, üniversite ile henüz muhatap olan adayların, gerek bölümlere gerekse üniversitelere ilişkin akıllarını kurcalayan sorularına birinci ağızdan tatmin edici cevaplar bulmalarına yardımcı olmaktır.

2019 YKS sınavına girmiş ve bu yıl tercih yapacak aday gençler Tercih Yapmak İstiyorum; hâlihazırda üniversite öğrenimine devam eden yahut geçtiğimiz 10 yıl içerisinde üniversitelerden mezun olan gençler ise Rehber Olmak İstiyorum kısmından başvuru yapabilirler.

  • Bu platform ile rehberler, öğrenim gördüğü yahut mezun olduğu bölümler hakkındaki malumatlarını üniversite adayları ile paylaşabilmektedir.

tercihrehberligi.com adlı siteye girip, tercih işlemleri esnasında gönüllü rehber olmak için başvuru formunu doldurabilirsiniz. Rehberliği nasıl yapacağınız ve siteyi nasıl kullanacağınız hususunda platform ekibi sizleri arayarak bilgilendirecektir. Sonrasında 18-29 temmuz tarihleri arasında sizi adaylar ile eşleştirilecektir. Sistem, bilgilendirme mesajları ile rehber ve adayları birbirlerine yönlendirecektir. Rehber ile adaylar arasında gerçekleştirilecek iletişim tamamen telefon üzerinden gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tercihrehberligi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul