SEMİNER | “AYDINLANMA’DAN 19. YÜZYIL SONUNA MODERN AVRUPA” | İlim ve Medeniyet

Akademik alanlarda faaliyet gösteren ilimvemedeniyet.com, Evveli Yâd Tarih Söyleşileri başlığı altında başlattığı online söyleşi serisinin dördüncü programına “Aydınlanma’dan 19. Yüzyıl Sonuna Modern Avrupa” başlıklı web semineri ile devam ediyor.

Doç. Dr. Fatih DURGUN’un konuşmacı olarak katılacağı program 19 Ocak Pazar saat 20:00’da Zoom platformundan gerçekleştirilecek.

 

*Program sonunda bir katılımcıya çekiliş ile kitap hediye edilecektir.

Programın katılım linki kayıt olan kullanıcılara mail ile bildirilecektir.
Kayıt formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Kayıt Linki

Doç Dr. Fatih DURGUN kimdir?

Lisans hayatına Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı ile başladı. Bilkent Üniversitesi’nde Tarih Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı. Aynı Üniversite bünyesinde doktora çalışmasını da tamamladı. 2015’ten itibaren İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tarih Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca aynı üniversitenin Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü bölüm başkanlığı görevini icra etmektedir. Ortaçağ ve Yeniçağ Tarihi alanlarında çalışmaktadır. 2019’da Türkiye Bilimler Akademisi (Tüba) tarafından Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP)’ne layık görülmüştür.

 

Doç Dr. Fatih DURGUN’un Bazı Eserleri

Modern Avrupa Tarihini Yeniden Düşünmek: Aydınlanma’dan 19. Yüzyıl Sonuna

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul