MEDENİYET VE DEMOKRASİ | İlim ve Medeniyet

Bugünkü yazı biraz lokal.

Medeniyet ve demokrasi üzerine biraz konuşalım istiyorum.

Herkesin malumatı var mıdır bilmiyorum? İlim ve Medeniyet sitesi Medeniyet Üniversitesi öğrencilerinin kurmuş olduğu toplum, siyaset, hukuk, ekonomi, edebiyat ve tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alındığı bir platform.

Bense burada genel itibariyle gündem üzerine yazıyorum. Haliyle işimiz gündemi takip etmek.

Kasım ayı Medeniyet’te aşk değil seçim ayıydı. Medeniyet Üniversitesi bölümlerinde yapılan temsilci seçimlerini uzaktan izledim. Duyduğuma göre çoğu bölümde seçimler ilk turda sonuçlanmamış. İkinci, hatta üçüncü turda belirlenen seçim sonuçlarını duydum. Üzüldüm.

Değerli dostlar.. Seçimler yeterli çoğunluk sağlanamadığı için iptal olmuş. Oy vermeye gitmeyenler olmuş falan filan.  Ama şurası önemli değil mi? Oy vermezsen değiştiremezsin, sesini de duyuramazsın. Gençler daha fazla demokrasi, özgürlük, katılımcılık isterken..

Biraz umursamazlık var gibi.

Demokrasi doğrudan doğruya bizlerin düzenli aralıklarla özgürce seçtiğimiz temsilcilerin elinde bulunduğu yönetim sistemi. Adayların sizi temsil etmediğini düşünebilir protesto edebilirsiniz fakat bu da kendi düşüncelerinizin hayat sahası bulmasına engel olur. Ciddiye almak lazım.

Seçilen bölüm temsilcilerine başarılar diliyoruz. Medeniyet Üniversitesi öğrencileri için faydalı işler yapmalarını ümit ediyoruz.

Bir bölüm temsilcisinin bölümündeki öğrencilerin istek ve taleplerini mümkün olduğunca idareye taşıması elzem.

Aa bir de öğrenci konseyi için başkanlık seçimi yapılmış dün.

Ahmet Burak AKŞİT yeni başkan olmuş. Twitterda gördüm yahu. Eski başkan bizim yazar kadromuzdan Ertuğrul Bey’den görevi devralmış.

Hayırlı olsun.

Seçimler önemlidir!

Seçme iradesi göstermek daha da önemlidir.

Önemli bir ayrıntı daha var tabii.

Seçimleri kazandıran sihirli bir iksir..

O üstünüzde olduğu sürece kaybetmeniz imkansızdır.

O sırtınızda varken yolunuzdan dönmeniz olanaksızdır.

Efsanedir..

Ne midir?

Yeni Konsey Başkanı: AKŞİT
Yeni Konsey Başkanı: AKŞİT

Adına çizgili mavi ‘’Milli İrade Ceketi’’ derler.

Giyip de seçim kaybedenine daha rastlanmadı bu koca yaşlı dünyada. Ahmet Burak Bey’in üzerinde görünce aklıma geldi, eh söylemesek olmazdı.

Nerede ve ne zaman olursa olsun seçim kazanmak için reçeteniz aşağıdaki gibidir;

Önce Millet

Sonra Mavi Ceket.

Gerisi geliyor..

Allah’ın izni ve inayetiyle..

Avatar photo

Eşref TUĞRA

Muckraker Daily Column [email protected]


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul