KIŞ DÖNEMİ DOSYA KONUSU: “DÜNYADA YÜKSELEN IRKÇILIK VE İSLAMOFOBİ” | İlim ve Medeniyet

Avatar photoİlim ve Medeniyet6 Ocak 20212min0

ilimvemedeniyet.com’un geleneği haline gelen dosya konusu yeni dönemde de devam ediyor. Daha önce yaptığımız Fikirtepe’de Değişim ve Sosyal Hayat, Göç ve Mültecilik, Immanuel Wallerstein ve Milliyetçilik ve Aşırı Sağ konularına yoğun ilgi olmuş, pek çok yazı gelmişti.

Bu dönemin konusu olan “Dünyada Yükselen Irkçılık ve İslamofobi” ile dünya genelinde yaşanan ve her geçen gün artan ırkçılığa ve İslamofobi’ye karşı uluslararası hukuk, sosyoloji ve diğer birçok disiplinin ırkçılık ve islamofobi ile ilgili yaklaşımlarına el birliği ile ışık tutmayı amaçlamaktayız.

Hem sitemizin yazarlarının çalışmaları; hem de siz konuk yazarlarımızın sağlayacağı katkılar ile meseleye teorik ve pratik açılardan destek olmaya çalışacağız. Dosya kapsamında rapor, makale ve incelemeler ile ırkçılık ve İslamofobi literatürüne mütevazi bir katkıda bulunmaya gayret edeceğiz.

Sizler de “Dünyada Yükselen Irkçılık ve İslamafobi” dosyamıza çalışmalarınızı göndererek dahil olabilirsiniz: [email protected]

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul