İLİM VE MEDENİYET TOPLULUĞU MEDENİYET SÖYLEŞİLERİNİN İKİNCİSİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR! | İlim ve Medeniyet

İlim ve Medeniyet Topluluğu olarak Medeniyet Söyleşilerimizin ikincisini düzenliyoruz. Bu söyleşimizde Dr. Kasım Kopuz ile Modern Çağda İlim ve İrfan konusu üzerine konuşacağız. Söyleşimiz İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat Bankası Kütüphanesi Hasan Polatkan Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olup saat 13.00 da başlayacaktır.

Katılım Formu: https://forms.gle/DkjjBCdS2iFmDfAj8

Kasım Kopuz, El-Ezher Üniversitesi Hukuk ve Şeriat Fakültesi’nden ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Osmanlı Tarihi alanında yüksek lisansını yaptığı Binghamton Üniversitesi’nde (SUNY) tarih ve sosyoloji okudu. Şu anda tezi üzerinde çalışmaktadır. Fernand Braudel Ekonomiler, Tarihsel Sistemler ve Medeniyetler Araştırma Merkezi’nde Sosyal Bilimlerin Yapıları araştırma grubunun bir parçasıydı. Akademik konsantrasyonu 17. ve 18. yüzyıllarda Osmanlı toplumunda hukuk kültürünün yeniden üretimi üzerinedir. Başlıca ilgi alanları fıkıh, usûl-i fıkıh, İslam hukuk düşüncesi, sosyal teori, kültürel çalışmalar, bilgi üretimi, dünya sistemleri ve medeniyetlerdir.

 

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul