BAŞLARKEN | İlim ve Medeniyet

İlim ve Medeniyet Topluluğu’nun daveti üzerine artık bu sütunda sizlerle birlikte olacağım. Yazar ve okur birbirlerini süreç içerisinde okur, tanır, yakınlaşır. Ben de öyle olmasını ümit ediyorum. Adım sanım, ismim cismim bellidir:

Eşref Tuğra.

Tanımayanlarınızla bugünden itibaren ilimvemedeniyet.com sayfalarında tanışacağız.

Başlarken…

Bu sütunda Eşref Tuğra ne tür yazılar kaleme alacak?

Diye soracak olursanız söyleyeyim. Birlikte biraz toz kaldıracağız, günceli yorumlayacağız. Gürültülü yazılar olacak. Bazen kişileri bazen olayları konu edecek bu sütun. Günün dağdağasını, politik gündemi okuyacaksınız.

İçte ve dışta cereyan eden gelişmeleri, geçmişi ihmal etmeden gelecek perspektifine haiz bir şekilde ve elbette malum olduğu üzere kendime ait görüş açısından yorumlayacağım.

Kısacası:

Neydik? Ne olduk? Nereye gidiyoruz?

Yazıların seyri Yesterday-Today-Tomorrow (Dün-Bugün-Yarın) çerçevesinde ilerleyecek. Gündem, güncel ve yakın takip bu üçgen üzerinden aktarılacak.

Kolay bir ülke değil Türkiye.

Her dakikası son dakika!

Bilirsiniz ki denizler durulmaz dalgalanmadan. Fırtına kıyıya vuracak haliyle.

Klavye tuşlarını günlük siyasetin dehlizine batıracağız.

Merakı gıdıklayacak, düşünme eylemini dereye sokacak, satır aralarında unutulanları didikleyecek, gözden kaçanları açığa çıkaracağız.

İşimiz budur.

Dolayısıyla bu ilk yazı bir ‘‘Hoşbulduk’’tur.

Avatar photo

Eşref TUĞRA

Muckraker Daily Column [email protected]


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul