YAZARLARIMIZDAN REKTÖR İHSAN KARAMAN’A ZİYARET

0

İlim ve Medeniyet (www.ilimvemedeniyet.com) yayın kurulu üyeleri ve yazarları, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. İhsan Karaman’ı makamında ziyaret etti.

Bugün (15.12.2016) gerçekleşen ziyarette İlim ve Medeniyet Yayın Yönetmeni Nasrettin Güneş, İhsan Karaman’a Temmuz ayında yayın hayatına başlayan ve bugünlerine başarılı bir şekilde gelen İlim ve Medeniyet’ten bahsetti. Akademik ve gündeme dair yazıların yayınlandığı İlim ve Medeniyet’in İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu ilk yayın kuruluşu olduğunu aktardı. İlim ve Medeniyet’in geleceğine dair fikir ve hedeflerden bahsetti.

Prof. Dr. İhsan Karaman yayın kurulu ve yazarlarını dikkat ile dinleyerek tebriklerini sundu. Daha önce bu tarz çalışmalarda aktif olarak yer aldığını belirten Rektör Karaman, yayıncılık alanındaki tecrübelerini aktardı. Bu bağlamda dergi çıkarmanın zorluklarından bahsederek günümüzde internet yayıncılığının sürdürülebilirlik ve uğraş noktasında daha avantajlı olduğunu ifade etti. İlim ve Medeniyet’in yazı yazmak noktasında yazarlara gurur ve özgüven sağlayacağını, yazar adaylarına ise örnek olacağını aktaran Karaman, İlim ve Medeniyet’i ve yayınları takip edeceğinin sözünü verdi.

Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaretin sonunda Rektör Prof. Dr. İhsan Karaman ve İlim ve Medeniyet yazarları ile toplu fotoğraf çekildi.

Leave A Reply