TAŞLICA KÖYÜ İLKOKULU VE ÖĞRENCİLERİ YARARINA KERMES | İlim ve Medeniyet

ilimvemedeniyet.com ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğrenci Konseyi işbirliği ile köy okulu ve öğrencileri yararına kermes düzenleniyor.

Eylül ayında başlayan 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Taşlıca Köyü İlkokulu’nda kısıtlı imkanlarla devam ediyor.

Muş’un Korkut İlçesi’ne bağlı bir dağ köyü olan Taşlıca’da bulunan ilkokul, maddi imkansızlıklardan ötürü zor durumda. Eğitim binasının fiziksel ihtiyaçları bulunmakta ve öğrenciler elverişsiz bir ortamda eğitim görmektedirler. Eğitim binasının eksiklerinin yanı sıra, öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim – araç gereçlerinin de olmaması zaman zaman eğitimi aksatmaktadır.

İletişime geçtiğimiz köy okulu öğretmeni Abdurrahman Güneş, köylerine kar yağmaya başladığını ve okul binasının ısınma problemi olduğunu ifade etti.

Zor şartlar altında eğitimin devam ettiği okulda, 60 öğrenci bulunmaktadır.

Okul binasının fiziki eksikliklerini gidermek ve gerekli eğitim araç-gereçlerini karşılamak adına İlim ve Medeniyet (ilimvemedeniyet.com) olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğrenci Konseyi ile birlikte düzenleyeceğimiz kermes etkinliğimize sizleri de bekleriz.

Kermesimiz, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Güney Yerleşkesi C Blok zemin katta, Çarşamba ve Perşembe günleri düzenlenecektir.

KERMES

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul