SURİYE’YE YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

0

İstanbul Medeniyet Üniversitesi İlim ve Medeniyet Topluluğu tarafından düzenlenen “Suriye için Kışlık Eşya Yardımı” yardım kampanyası sona erdi. 14-23 Aralık 2016 tarihleri arasında toplanılan eşyalar, tasnif edildi ve paketlenerek yardımı götürecek tıra yüklendi. Bugün akşam saatlerinde de yardım malzemeleri ile yüklenen tır İdlib’e gitmek üzere yola çıktı.

Düzenlenen yardım kampanyasına yoğun ilgi gösterildi. İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra İstanbul genelinden pek çok hayırsever kampanyaya destek oldu. Kampanya kapsamında erkek-hanım kıyafetleri, çocuk kıyafetleri, ayakkabı ve battaniyenin yanı sıra ilk yardım ve gıda malzemeleri de toplandı.

Avrasya Araştırma Eğitim ve Sosyal Hizmet Vakfı işbirliği ile düzenlenen yardım kampanyasında yaklaşık 40.000 adet muhtelif kıyafet, 1600 adet muhtelif ayakkabı, 17 adet halı, 200 adet ilk yardım malzemesi, 15 adet gıda kolisi, 350 adet battaniye toplandı. Avrasya Vakfı sorumlusu Ömer Faruk Teke tarafından yardım malzemelerinin teslim alındığına dair yardım ayni bağış makbuzu düzenlendi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Güney Yerleşkesinde depolanan yardım malzemeleri Suriye’ye gönderilmek üzere tıra yüklendi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. İhsan KARAMAN, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı ve İlim ve Medeniyet Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Ahmet KAVAS, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik KORKUSUZ, Genel Sekreter Doç. Dr. Lütfi ARSLAN ve Yrd. Doç. Fatih BAYRAM da yardım malzemelerinin tıra yüklenmesinde yardımcı oldular.

Yardım tırı, yapılan duanın ardından Suriye’ye gitmek üzere yola çıktı.

Leave A Reply