RUSYA’NIN ORTA ASYA POLİTİKALARI

0

İlim ve Medeniyet Derneği olarak 4. İlim ve Medeniyet Atölye Programı’nın güz dönemini bitirdik. Farklı gelişim alanlarını kapsayacak bahar dönemimizle karşınızdayız. Bu dönem, İbn Haldun Üniversitesi Haydar Aliyev Avrasya Araştırmaları Merkezi ve İlim ve Medeniyet Derneği ortaklığıyla düzenlenecek olan Orta Asya-101 Atölyesi bünyesinde 5 farklı seminer planlanmaktadır. Dördüncü seminerimiz ANKASAM Uzmanı Dr. Sabir ASKEROĞLU ile beraber “Rusya’nın Orta Asya Politikaları” üzerine yapılacaktır.

19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren Orta Asya’da hakimiyet kuran Ruslar, SSCB’nin dağılmasına kadar bölgeyi ellerinde bulundurmuştur. Bölge ülkeleri bağımsızlıklarını elde ettikten sonra Rusya’nın arka bahçesi olarak kabul ettiği bu bölgede aktif politikaları devam etmiştir. Sabir ASKEROĞLU hocamız ile bu politikaları konuşacağımız “Rusya’nın Orta Asya Politikaları” semineri gerçekleştirilecektir.

26 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de seminerimiz başlayacaktır. ZOOM üzerinden gerçekleşecek olan programa katılmak isteyenlerin formu doldurmasını rica ediyoruz. ZOOM linki mail aracılığı ile size iletilecektir.

https://forms.gle/ADiAnXhW1gkEp2Wc8

Toplantı linki Formu dolduranların mail adreslerine atılacaktır. 

About Author

İbn Haldun Üniversitesi (MA) I Rusya ve Orta Asya Araştırmaları [email protected] İLİM ''MEDENİYET''TİR.

Leave A Reply