İLİM VE MEDENİYET ATÖLYELERİ KAYITLARI BAŞLADI | İlim ve Medeniyet

İlim ve Medeniyet olarak 2021-2022 eğitim-öğretim yılı Güz ve Bahar Dönemlerinde pandemi şartlarına uygun şekilde çevrim içi  yürüteceğimiz İlim ve Medeniyet Atölyeleri için kayıtlar başlıyor. Sosyal bilimlerin çeşitli alanlarında uzman ve akademisyenler ile lisansüstü düzeyde öğrenimlerine devam eden arkadaşlarımız tarafından yürütülecek olan atölye gruplarına ilişkin takvim ve ders izlenceleri aşağıda yer almaktadır.

Atölyeler Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek olup giriş anahtarları ve bağlantıları sunumların olduğu gün atölye whatsapp gruplarında paylaşılacaktır. Bu nedenle katılım formundaki bilgileri eksiksiz ve hatasız olarak doldurmanız önem arz etmektedir.

Atölye çalışmalarına devam zorunluluğu bulunmaktadır. Kayıt olunan atölyelere %70 devam edildiği takdirde katılımcılara “katılım belgesi” takdim edilecektir.

Diplomasi Atölyesi   –  Abdulkadir AKSÖZ – Detaylı bilgi için tıklayın

Çarşamba 19:00

Nurettin Topçu Atölyesi   –  Nasrettin GÜNEŞ – Detaylı bilgi için tıklayın

2 haftada bir Perşembe 20:30

Ekonomist Olmayanlar İçin Ekonomi Atölyesi   –  Birkan Kemal ERTAN – Detaylı bilgi için tıklayın

Salı 20:00

İslam İktisadı Atölyesi   –  Kollektif*

* Bu atölye alanında uzman kişiler ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek olup, her program afiş ile duyurulacaktır.

Atölye kapsamında ilk 4 oturumlar Sercan Karadoğan ile gerçekleştirilecektir. Detaylı Bilgi için tıklayın

Orta Asya 101 Atölyesi   –  Osman MİCAN – Detaylı bilgi için tıklayın

Cumartesi 20:00

Hindistan Atölyesi   –  Mehmet Ayaydın – Detaylı bilgi için tıklayın

Cuma 17:00-18:00

– KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYIN –

One comment

  • Ahmet Aslan

    20 Ekim 2021 at 18:56

    Iki ve üç yıl önceki atölye programlarında Nurettin Topçu ve Hindistan atölyesine katılmıştım. İlgililerin öneririm güzel bir program olmuştu.

    Yanıt

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul