İBRANİCE BASIN DİLİ KELİMELERİ | İlim ve Medeniyet

İbranice Basın Dili Kelimeleri

Değerli okuyucular bu yazımda İbranice haber okumak isteyenler için hazırlamış olduğum 500 kelimeyi paylaşmak istiyorum. Hazırladığım bu 500 kelime ileri seviye kelimelerdir ve bu kelimeler bilinmeden haber okumak neredeyse imkansızdır. Bu hazırladığım ilk 500 kelime ve nasip olursa yine basında geçen kelimeleri hazırlamayı düşünüyorum. Kelimelerin neredeyse yüzde 99’u haber okurken karşılaştığım kelimelerdir. Kelimelerin İngilizce çevirilerini yazdım. Yan tarafında Türkçelerin yazılması için boşluk bıraktım.

Umarım faydalı olur.

İbranice Basın Kelimeleri

Avatar photo

Ozan Dur

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi'nden mezun Filistin ve İran Araştırmaları- yazar [email protected] Poliglot (8), dillere dair Çalışma Alanım Ortadoğu ve Diller


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul