YAZ DÖNEMİ DOSYA KONUSU: “COVİD-19 PANDEMİSİ VE DİJİTALLEŞME” | İlim ve Medeniyet

 

ilimvemedeniyet.com’un geleneği haline gelen Dosya Konusu, yeni dönemde de devam ediyor. Daha önce yaptığımız Fikirtepe’de Değişim ve Sosyal Hayat, Göç ve Mültecilik, İmmanuel Wallerstein ve Milliyetçilik ve Aşırı Sağ konularına yoğun ilgi olmuş, pek çok yazı gelmişti.

Bu dönemin konusu olan “Covid-19 ve Dijitalleşme” ile 1 Aralık 2019’dan beri küresel çapta eğitim, çalışma hayatı, aile içi ve sosyal ilişkiler, sağlık ve ekonomi gibi olguları olumsuz etkileyen Covid-19’un, dijitalleşme ve küreselleşme üzerindeki etki ve sonuçlarını inceleyeceğiz.

Hem sitemizin yazarlarının çalışmaları; hem de siz konuk yazarlarımızın sağlayacağı katkılar ile meseleye teorik ve pratik açılardan destek olmaya çalışacağız. Dosya kapsamında rapor, makale ve incelemeler ile Covid-19 literatürüne mütevazi bir katkıda bulunmaya gayret edeceğiz.

Sizler de “Covid-19 ve Dijitalleşme” dosyamıza, çalışmalarınızı göndererek dahil olabilirsiniz: [email protected]

 

 

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul