YAŞAMAK GÜZEL ŞEY- İVM’YE BİR MÜDDET ARA | İlim ve Medeniyet
Man standing in front of moon in a park at night. Photomanipulation of man standing in front of moon.

Bir süredir (6 yıl 4 ay) İlimvemedeniyet’te yazarlık yapıyorum. Bu 283. İçeriğim diyebilirim. Bu yazı ile birlikte İlimvemedeniyet’e ara vereceğim ve yeni açacağımız sitede içerik üretmeye devam edeceğim. Burada güzel anılar biriktirdik. Herkese minnettarım. Burası ile bağımız bâki ve öyle kalacak. Kırılması kolay olmayan bir içerik sayısına ve tıklanma oranına ulaştığımızı düşünüyorum. Birkaç dil için çok ziyaret edilen bir site haline geldik. Gönüllü olarak yürüttüğüm yazılar bana çok şey kattı. Birçok dilde insanlar yazılarımı okuyorlar ve faydalanıyorlar. Bu İlimvemedeniyet sayesinde oldu. Onlara müteşekkirim. Kurulduğu andan itibaren bereketli olan bu site ile güzel işlere, projelere ve yazılara imza atmak nasip oldu. Çok daha fazla yazmak ve üretmek isterdim. Belki tekrardan İVM ile yolumuz kesişecektir bilemiyorum ama bunu isterim. Kendi ekibimi kurup, hayallerime doğru çalışmaya devam edeceğim Rabbim ömür ve sağlık verdikçe. Bu şevk bizde oldukça

Her şeye rağmen yaşamak güzel şey. Rabbim bizlere ömür biçiyor ve o ömür dolmadan bizlere ölüm isabet etmiyor ve edemezde. Ben umudun zor şartlarda bile hep olduğunu düşünüyorum ve bunun da kanıtıyım. Zor şartlarda birçok başarılara imza attım. Macera dolu bir hayatım ve serüvenim var. Görmeyi kaybedince gözlerin, yürümeden yoksun olunca yürümenin kıymetini bilmek biraz sorunlu. Akıllı insan elindekini kaybetmeden değerini bilendir. Yaşamın, hayatın ve güzel anların kıymetini hep bilmeliyiz. Hayat farkında olunca daha bir anlamlı ve daha bir güzel. Hayat çok çalışınca, çok mücadele edince ve sınırları zorlayınca başarı kabuğu kırılıyor. Bunun sonucunda kapılar açılıyor ve rahatlık geliyor. Gençlerimize bir bahar havasında ömürler dilerim.

Hayat, her şeye rağmen yaşamaya değer. Hayat, her şeye rağmen mücadele etmeye değer. Umut her zaman var. Yaşamak her zaman güzel şey. Dua eder, dua beklerim. Herkese binlerce selam. Yeni sitemizde yeni heyecanımızla buluşmak nasip olur umarım. İlimvemedeniyet’e bir süreliğine ara diyorum. Yazılarım burada kalıcılar. İlimatlası sitemize tüm İlimvemedeniyet muhibbanını da bekleriz. Kapımız ve yazılarımız gönül coğrafyamıza (İslam dünyası) her zaman açıktır. Bu yolda her türlü desteğe açığız. Rabbimden güzel işler yapabilmeyi, faydalı olabilmeyi ve hayırda öncü olabilmeyi dilerim/dileriz.


Ozan Dur

Avatar photo

Ozan Dur

İstanbul 29 MÜ'den mezun Filistin ve İran Araştırmaları- yazar [email protected] Poliglot (7), dillere dair


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul