TÜRKÇE ÇEVİRİLERİYLE İNGİLİZCE EN TEMEL 3000 KELİME | İlim ve Medeniyet

Türkçe Çevirileri İle İngilizce En Temel 3000 Kelime. İngilizce En Temel 3 Bin Kelime. Türkçe Çevirileri İle İngilizce Kelimeler. İngilizce Sık Kullanılan Kelimeler. İngilizce Temel Kelimeler

Bir süredir üzerinde uğraştığım İngilizce 3 bin kelimeyi sizlerle paylaşıyorum. 9 Şubat’a yetiştirmeye çalıştım. Bu satırları yazdığım sırada yarın doğum günümü kutluyor olacağım. 9 Şubat 2024’te bu çalışmamı sosyal medyadan paylaşacağım inşaAllah. Çalışmadan faydalananlardan dua bekliyorum. Kimin duasının kabul olacağı belli olmaz. Dualarınızı esirgemeyin. Genelde çalışmalarımı ücretsiz insanlarla paylaşmayı severim. Bu dünyaya iyilik yapmaya ve ilim öğrenmeye geldiğimi düşünmüşümdür. Çalışmam 160 sayfa ve yaklaşık 3 bin kelimeyi barındırıyor. A1 seviyesinden B2’ye kadar olan seviyeleri içeriyor. Ayrıca B2 de dahil. Dualarınızda unutmayın. Hayırlı olsun bu çalışmam. Bu dili öğrenip umarım güzel işlere imza atarsınız. En azından B1 seviyesine kadar gelmenizi öneririm. Dünya dili oldu ve rakiplerini geçti bir şekilde. Batı medeniyetini, Avrupa’yı ve Doğu’yu bu dil aracılığıyla öğrenebiliyoruz. En güzel eserler bu dile çevriliyor. Çevrilmeyenleri de çalıştığımız bölge hangisiyse onun dilini öğrenerek okuyabiliriz. Bir Doğu bir de Batı dilini tavsiye ederim. Başarılar…

Not: Sözlükleri bir cümle ile birlikte defterinize kaydediniz. Bu çalışmamız bir sözlük görevi de görebilir sizler için. Okuma ve dinleme yaparken karşılaştığınız kelimelerin anlamına bu kelimeler içerisinden de bakabilirsiniz. B2’ye kadar bu kelimeler işinize yarar. Cümle içerisinde görmek isterseniz Reverso Context isimli siteye bakabilirsiniz. Çok çalışmamız lazım. Çalışma bizden başarı Allah’tandır.

Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz

Türkçe Çevirili İngilizce 3 bin Kelime

Avatar photo

Ozan Dur

İstanbul 29 MÜ'den mezun Filistin ve İran Araştırmaları- yazar [email protected] Poliglot (7), dillere dair


2 comments

 • İbrahim

  8 Şubat 2024 at 22:32

  Allah sayınızı arttırsın hayırlı işlerine hissedar olasin

  Yanıt

  • Avatar photo
   Ozan Dur

   9 Şubat 2024 at 20:32

   Allah Razı olsun, çok teşekkür ederim. Amin ecmain.

   Yanıt

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul