İNGİLİZCE DİL SINAVLARINDA SIKLIKLA ÇIKAN KELİMELER | İlim ve Medeniyet

İngilizceyi belli bir seviye öğrenen herkes onu belgelemek ister. Çünkü dili biliyorum dediğinizde muhtemelen dil sınavından kaç puan aldığınızı soracaklardır. Öncelikle burada bazı hususlar var. Dili belgelemek biraz sonraki iş. Öncesinde öğrenmeniz gerekiyor. Bir de sınava yönelik çalışma yapmak çok önemli. Üniversite son sınıfa gelmeden dili belgelerseniz güzel olur. İlk sene dili öğrenin ikinci sene oturtun üçüncü seneden itibaren belgelemeye ve 90 üstü almaya çalışın derim. Kelimeleri kendiniz çıkarırsanız daha güzel olur. Organik olması çok önemli. Lisansta iki dil ileri seviyelere rahat çıkarılabilir değerli gençler. Eğlenmeye de vakit ayırın ama dillere de üvey evlat muamelesi yapmayın. O diller sayesinde çok farklı kültür ve medeniyetler keşfedebilirsiniz. Belki sizlere rızık bile getirebilir. O yüzden iyi bir şekilde öğrenelim ve çok çalışalım. Çünkü çalıştığımızın karşılığı var. Gençlerimize selamlar…

Ertan Metin Hocanın hazırlamış olduğu kelimeler ile karşılaştım. Sitemizde ücretsiz bir dil alanı oluşturmak istediğimden kelimeleri buraya da almak istedim. Hocamıza çok teşekkür ediyorum.

YDS_YOKDIL_YDT_Sinavlarinda_Cok_Cikan_30

Avatar photo

Ozan Dur

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi'nden mezun Filistin ve İran Araştırmaları- yazar [email protected] Poliglot (8), dillere dair Çalışma Alanım Ortadoğu ve Diller


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul