İLKBAHAR DÖNEMİ DOSYA KONUSU: “MİLLİYETÇİLİK VE AŞIRI SAĞ” | İlim ve Medeniyet

Avatar photoİlim ve Medeniyet5 Mayıs 20201min1

İlimvemedeniyet.com platformu, düzenlediği “Fikirtepe’de Değişim ve Sosyal Hayat”, “Immanuel Wallerstein” ve “Göç ve Mültecilik” temalarından sonra dosya konularına ilkbahar döneminde de devam ediyor.

“Milliyetçilik ve Aşırı Sağ” dosya konusu ile “Milliyetçilik” olgusuna, mültecilerin karşılaştıkları sorunlara, uluslararası hukuk ve diğer birçok disiplinin “Aşırı Sağ” ile ilgili hususlardaki yaklaşımlarına el birliği ile ışık tutmayı amaçlamaktayız.

Hem sitemizin yazarlarının çalışmaları; hem de siz konuk yazarlarımızın sağlayacağı katkılar ile meseleye teorik ve pratik açılardan destek olmaya çalışacağız. Dosya kapsamında rapor, makale ve incelemeler ile göç literatürüne mütevazi bir katkıda bulunmaya gayret edeceğiz.

Sizler de “Milliyetçilik ve Aşırı Sağ” dosyamıza çalışmalarınızı göndererek dahil olabilirsiniz: [email protected]

One comment

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul