İLİM VE MEDENİYET ATÖLYELERİ BAŞLIYOR! | İlim ve Medeniyet

Avatar photoİlim ve Medeniyet26 Nisan 20225min00

İlim ve Medeniyet Atölyeleri Bahar Dönemi Kayıtları Başlıyor

Derneğimizin en önemli akademik faaliyetlerinden birisi olan İlim ve Medeniyet Atölyeleri‘nin Bahar Dönemi kayıtları başlıyor. Kuzey AfrikaHelal GıdaHikayeBalkanlar ve Çatışma Bölgesi atölyeleri ilgilileriyle buluşmayı bekliyor. Alanında uzman kişilerin seminerlerini barındıran programlara ilgi duyanların 4 Mayıs 2022 Çarşamba gününe kadar başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru yapacakların katılım formunu doldurmaları zorunludur. Atölyeler Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek olup giriş anahtarları ve bağlantıları sunumların olduğu gün atölye whatsapp gruplarında paylaşılacaktır. Bu nedenle katılım formundaki bilgileri eksiksiz ve hatasız olarak doldurmanız önem arz etmektedir.

Atölye çalışmalarına devam zorunluluğu bulunmaktadır. Kayıt olunan atölyelere %70 devam edildiği takdirde katılımcılara “katılım belgesi” takdim edilecektir.

İlim ve Medeniyet Atölyeleri, bireylerin sosyal bilimler ve temel bilimler alanlarında kişisel gelişimlerini desteklemek, özel alanlarda çalışmalar yapmalarına zemin oluşturmak, okuma, yorumlama, tartışma ve yazma yetilerini geliştirmek amacıyla çeşitli alanlarda açılan okuma grupları, seminerler ve teorik/pratik eğitimlerden oluşmaktadır.

Entelektüel engelleri ortadan kaldırmaya odaklanan derneğimiz, 2018 yılından başlayarak bugüne değin “İlim ve Medeniyet Atölyeleri” ismiyle 40’tan fazla atölye programı icra edilmiştir. 2021 yılı itibariyle 4. dönemimiz başlamış ve güz dönemi tamamlanmıştır. Kavram, Bölge, Dil, Şahsiyet ve Gelişim Atölyeleri gibi genel başlıklar altında toplanan programlar ortalama 10 hafta sürdürülmüş olup 2000’den fazla katılımcıya hitap etmiştir.

İlim ve Medeniyet Atölyeleri Bahar Dönemi Atölye Detayları

– Kayıt Formu İçin Tıklayın –

Leave a Reply

Your email address will not be published.


Biz Kimiz?

ilimvemedeniyet.com, İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan bir cemiyettir.

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Toplum, Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul