İBRANİCE ÖĞRENİYORUM SETİ – B1 SEVİYESİ – YAKINDA | İlim ve Medeniyet

Avatar photoOzan Dur14 Mayıs 20234min0

Metin Hocam ile birlikte hazırladığımız İbranice Öğreniyorum Seti isimli çalışmamızın üçüncü cildi yakın bir zaman içinde inş okuyucu ile buluşacak. Bu yazımda kitabın içerisinden görseller paylaşmak istiyorum.

Bu kitapların ve önceki çalışmalarımın sizlere ulaşması için büyük bir mücadele ve sabır göstermem gerekti. Bu çalışmaların İsrail’in yakından tanınmasına ve onun bilmenin bütün dereceleriyle bilinip anlaşılmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Ülkemin Müslüman gençleri bu esere sahip çıkarlarsa iki dünyada da bahtiyar hissedeceğim. Kitabımı ve bütün kitaplarımı Türkçe bilen, anlayan Müslüman arkadaşlarıma, kardeşlerime emanet ediyorum (ilk etapta Türkçe, sonra belki Arapça). İbranicenin öğrenilmesini ve Kudüs, Filistin, Ortadoğu ve İsrail’in çok iyi bir şekilde anlaşılmasını Yüce Rabbimden niyaz ederim. Bu sadece bir tanıtım yazısı değildir. Bu hislerimin dışa vurumudur.

Kitap çıkınca ayrıntılı bir yazı paylaşacağız inş. Bugünün önemine binaen bir yazı yazmak istedim. Doğu dillerinin öğrenilmesini savunuyorum. Bunlarda da ilk olarak Ortadoğu dilleri olarak adlandırabileceğimiz ve öğrenilmesinin elzem olduğunu düşündüğüm diller başta geliyor. Bunlar Farsça, Arapça ve İbranicedir. Bunları aramızdan öğrenenler mutlaka olmalı. Kudüs’e sadece elbette asıl sebep ibadet ama sadece ibadet maksadıyla gitmeyelim. Ülkemize nasıl ki yabancılar Osmanlı ve Türkiye tarihi alanlarında ve diğer alanlarda da çalışma yapmak için geliyorlar. Bizde bütün dünyaya özellikle ilk başta keşfedilmemiş alanlara ve az ilgi görmüş yerlere gitmek durumundayız. Önce Arapça öğrenmeliyiz ama Arapçayı herkes klasik yöntemlerle öğrenmek zorunda değil. Medrese eğitiminden herkesi geçirmeye gerek yok. Polyglotların taktikleriyle de pekala Arapça öğrenilebilir. Özellikle bol bol dinleme ve okuma yapmak gerekiyor. Gramerde herkesin Alim olmasına gerek yok.

İçimden geçenleri günün ehemmiyetine binaen kaleme almak istedim. Okuyucuların kitabımız ile ilgilenmelerini ve tedarik etmelerini isterim. Seçimlerin de ülkemiz ve ümmetimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Umarım genel vaziyetimiz daha iyiye gider.

 

 

Ozan Dur

 

Avatar photo

Ozan Dur

İstanbul 29 MÜ'den mezun Filistin ve İran Araştırmaları- yazar [email protected] Poliglot (7), dillere dair


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul