2 BİN ARAPÇA YDS KELİMESİ | İlim ve Medeniyet

Farsça ve İngilizceden YDS sınavına girdim ama henüz Arapça YDS sınavına girmedim. Yökdile nedense girmek istemedim. Zor olan bir sınavdan yüksek puan alabilmek bana daha cazip geliyordu. Bu yüzden geçen sene bir süre YDS Arapçaya yönelik çalıştım. Youtube’da bu minvalde hazırlanmış videoları izledim ve oradan kelimeleri çıkardım. Bu kelimeler kesinlikle YDS’de çıkar diyemiyorum ama fayda sağlayacağına inanıyorum ve o yüzden sizinle paylaşıyorum. En azından elinizin altında bulunmasını isteyebilirsiniz. Youtube’da YDS’ye yönelik ne varsa izlemiştim ve oralardan bu kelimeleri çıkarmıştım. Bence bu kelimeler sizlere fayda sağlayacaktır inşaAllah.

2 bin Arapça YDS-YÖKDİL Kelimesi

Ozan Dur

İBRANİCE ÖĞRENİYORUM SETİ A2 SEVİYESİ ÇIKTI!

FİLİSTİN LEHÇESİ HAKKINDA BİLGİ

ARAPÇA BASIN KELİMELERİNE GİRİŞ

ARAPÇA ÖĞRENEN HERKESİN BİLMESİ GEREKEN KALIP İFADELER

Avatar photo

Ozan Dur

İstanbul 29 MÜ'den mezun Filistin ve İran Araştırmaları- yazar [email protected] Poliglot (7), dillere dair


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul