YENİ KİTAP: İBRANİCE ÖĞRENİYORUM SETİ A1 SEVİYESİ | İlim ve Medeniyet

به

Metin Kutlu Hocam ve benim hazırladığımız İbranice Öğreniyorum Setinin müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugünün anlam ve önemine binaen, bugün bu müjdeyi vermek istiyorum. Daha önceden İbranice Gramer Kitabı yazmıştım ve gramer kitabından öğrenmeye çalışanlar oldu. Gramer ağırlıklı olduğundan kitabı tam yeterli görmüyordum. Bir de ilk baskı olduğundan eksiklikler vardı. Bu eksiklikleri bu çıkardığımız yeni kitapla ortadan kaldırmış oluyoruz. Profesyonel bir ekiple çalışıyoruz ve bu kitabın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kitap en az 4 ciltten oluşacak ve A1 seviyesinden başlayıp, sırasıyla diğer seviyeleri de içine alacak nasip olursa. Her seviyeyi (örneğin A1) bir cilt olarak çıkaracağız ve eserin güzel görünmesi, kaliteli olması, bol içerikli olması için elimizden geleni yapıyoruz. Türkiye’de hiçbir dil gözden kaçırılmamalı diye düşünüyorum. İbranice gibi önemli bir dili de görmezden gelemeyiz. Özellikle Metin Hocama teşekkürlerimi bildirmek istiyorum.  Kitap yakında internet ortamında satılmaya başlayacak ve İilimvemedeniyet ekibi de kabul ederse birçok kişiye de çekilişle hediye edeceğiz. En az 20 kişiye imzalı bir şekilde hediye edelim diye düşünüyorum. İlimvemedeniyet sitesinin twitter hesabını takipte kalırsanız, kitap çıkınca direkt olarak haberiniz olacaktır inşaAllah.

Genel başlıklar aşağıdaki gibi olacak ama birçok alt başlığı da barındırmaktadır. Kitabı tedarik edenler açık bir şekilde tamamını görebilirler. Ülkemize ve ümmetimize hayırlı olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bu sadece başlangıç ve eserin diğer bölümlerini de zaman içerisinde hazırlayıp okuyucuya sunacağız. Kitap, kendi kendine ve sınıf ortamında öğrenim modeli sunmaktadır ve alıştırmaların hepsinin cevabı kitapta bulunmaktadır. Ülkemin değerli gençlerine ve özgür Kudüs’e ithafen

 

Bölüm 1’in içindekileri de sizinle paylaşmak istiyoruz. Gerçekten dolu dolu bir kitap…

 

 

Ülkemin gençlerini İbranice öğrenmeye, İsrail üzerine ciddi araştırmalar yapmaya, bölgede bulunmaya ve Orta Doğu’nun güvenli bir ada olması için çalışmaya davet ediyor ve diyorum ki “Kudüs’te hiçbir gayri Müslim devlet, ebeden hüküm süremez

İbranice Çalışmalarım

Kendimizden kısaca bahsedecek olursak; Metin Kutlu Hocam da ben de yıllardır İbranice ile uğraşıyoruz. Ben Hayfa ve Kudüs İbrani Üniversitelerinde 2017 ve 2018 senelerinde İbranice dersi aldım. Bu eğitimin meyvesini sizlerle paylaşmak ve gençlerin enerjisini doğru alanlara yönlendirmek hedeflerim arasında. Umarım kitap hayırlara vesile olur. Yakında tüm kitapçılarda inşaAllah.

Ozan DUR

14 Mayıs 19:48

Avatar photo

Ozan Dur

İstanbul 29 MÜ'den mezun Filistin ve İran Araştırmaları- yazar [email protected] Poliglot (7), dillere dair


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul