ÜNİVERSİTE TERCİHİNDE REHBERİN YANINDA | İlim ve Medeniyet

Avatar photoİlim ve Medeniyet17 Temmuz 20194min0

Aylardır devam eden sınav maratonu, sonuçların açıklanmasıyla bugün nihayet sona erdi. tercihrehberligi.com, adayların üniversite ve bölümlere ilişkin güncel ve doğru bilgiler aradığı şu süreçte adayların hayalini kurduğu bölümlerde öğrenim gören rehberler ile ücretsiz ve hızlıca iletişim kurmalarına imkan tanıyor.

2 milyonu aşkın gencin girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçları bugün açıklandı. 23 Temmuz tarihi itibariyle tercihlerini yapacak olan aday gençler, üniversite ve bölümlere ilişkin akıllarını kurcalayacak soruların cevaplarını aramaya koyuldu.

İsabetli tercih için özellikle belediye ve üniversitelerin tercih merkezlerinden faydalanan aday gençler, bu yıl iyi bir alternatife sahip.

Türkiye’nin önde gelen 13 gençlik STK’sının ortaklığında gerçekleştirilen “Tercih Rehberliği Projesi” bu sene Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS’ye) giren ve tercih yapma hakkını elde eden üniversiteli adayı gençler ile halihazırda üniversite öğrenimine devam eden gençleri buluşturarak adayların bölümler hakkında güncel ve doğru bilgi almalarını kolaylaştırmak maksadıyla hayata geçirildi.

TERCİH REHBERLİĞİ ADAYLARI BEKLİYOR

Adaylar, tercihrehberligi.com adresinde yer alan aday başvuru formundaki gerekli bilgileri ve hakkında bilgi almak istediği 3 üniversite ve bölümü sistemle paylaşarak kolayca kaydolabiliyor. 140’ı aşkın üniversite ve 150’den fazla bölümden 1600 rehberin bulunduğu sistem tarafından en uygun rehberler ile eşleştirilen adaylar, hayalini kurduğu üniversite ve bölümle ilgili doğru ve güncel bilgileri edinirken aklını kurcalayan tüm sorulara da rehberinin yardımı ile cevap buluyor. Rehberler, 18-29 Temmuz tarihleri arasında adaylara hizmet verecek.

Adaylar ayrıca, hiç bilmedikleri bir şehirde yeniden düzen kuracak olan gençlerin konaklama ihtiyaçlarında da rehber olacak bir sayfa mevcut. Paydaş kurumların Türkiye üzerindeki yurtlarının yer aldığı yurt rehberi sayfası ile adaylar güvenli yurtların listesine de erişebilecek.

TERCİH REHBERİ NELERE DİKKAT ETMELİ?

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul