Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Açısından Filistin Sorunu | İlim ve Medeniyet

Avatar photoİlim ve Medeniyet22 Mayıs 20223min1

İlim ve Medeniyet Derneği, İlim ve Medeniyet Topluluğu ve Burak Derneği, alanında yetkin hocaların katılım sağlayacağı “Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Açısından Filistin Sorunu” konulu sempozyum düzenliyor!

Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Açısından Filistin Sorunu Sempozyumu, açılış ve selamlama konuşmalarının ardından “İnsan Hakları”, “Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Suçları” ve “İşgal Altında Bir ‘Devlet’ Olarak Filistin ve Uluslararası Hukuk” başlıklarında olmak üzere toplamda 3 oturumda gerçekleştirilecek.

İnsan Hakları başlıklı 1.oturumda Fatih Şemsettin Işık “İsrail Vatandaşı Filistinliler: Kimlik ve Siyaset” konusu ile Dr. Özlem Yücel ise “Batı Şeria’daki ve Doğu Kudüsteki İnsan Hakları İhlalleri” konusuyla ile tebliğlerini sunacaklar.

Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Suçları başlıklı 2.oturumda Dr. Muhammed Hüseyin Mercan “İsrail’in Gazze’ye Yönelik Silahlı Saldırıları”, Avukat Yasin Şamlı ise “Bir Saldırganlık Örneği Olarak Mavi Marmara Trajedisi” konusuyla ile tebliğlerini sunacaklar.

İşgal Altında Bir ‘Devlet’ Olarak Filistin ve Uluslararası Hukuk başlıklı 3. oturumda Prof. Dr. Berdal Aral “Self Determinasyon Hakkı Bağlamında Filistin’in Özgürlük Mücadelesi”, Dr. Said el-Dahsan ise “İsrail’in Silahlı Saldırıları Karşısında Filistin’in Meşru Müdafaa Hakkı” konusuyla ile tebliğlerini sunacaklar.

Sempozyum 28 Mayıs Cumartesi, 2022 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Güney Kampüs Aşık Paşa Konferans Salonu’nda 09.30 – 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Sempozyuma kayıt için tıklayınız! 

One comment

  • Merve Demir

    23 Mayıs 2022 at 18:05

    .

    Yanıt

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul