TÜRKİYE VE ORTA ASYA ÜLKELERİ İLİŞKİSİ SEMİNERİ | İlim ve Medeniyet

Avatar photoOsman MİCAN18 Mart 20223min0

İlim ve Medeniyet Derneği olarak 4. İlim ve Medeniyet Atölye Programı’nın güz dönemini bitirdik. Farklı gelişim alanlarını kapsayacak bahar dönemimizle karşınızdayız. Bu dönem, İbn Haldun Üniversitesi Haydar Aliyev Avrasya Araştırmaları Merkezi ve İlim ve Medeniyet Derneği ortaklığıyla düzenlenecek olan Orta Asya-101 Atölyesi bünyesinde 5 farklı seminer planlanmaktadır. Üçüncü seminerimiz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğr. Görevlisi Doç. Dr. Serdar YILMAZ tarafından “Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri İlişkisi” üzerine yapılacaktır.

Türkiye’nin; dil, tarih ve kültürel anlamda bağlarının olduğu büyük bir coğrafya olan Orta Asya, özellikle bölge ülkelerinin bağımsızlıklarını kazanmalarının ardından Türk dış politikasına yeni bir boyut katmıştır. İlişkilerini iş birliği ve karşılıklı fayda çerçevesinde geliştiren Türkiye, geçtiğimiz yıl uluslararası bir organizasyon haline gelen Türk Devletleri Teşkilatı ile bölgede etkin bir rol oynamak istemektedir. Bu seminerimizde Türkiye’nin bölge ülkeleriyle olan ilişkileri, Türkiye’nin avantajları ve karşısına çıkabilecek engeller, güncel sorunlara karşılık verilen tepkiler temelde olmak üzere “Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri İlişkisi” konuşulacaktır. 

19 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de seminerimiz başlayacaktır. ZOOM üzerinden gerçekleşecek olan programa katılmak isteyenlerin formu doldurmasını rica ediyoruz.

https://forms.gle/sHsNwVYVXGqPEDPg6

Toplantı linki Formu dolduranların mail adreslerine atılacaktır. 

Avatar photo

Osman MİCAN

İbn Haldun Üniversitesi (MA) I Rusya ve Orta Asya Araştırmaları [email protected] İLİM ''MEDENİYET''TİR.


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul