TÜRKİYE KÜLTÜR ENVANTERİ HARİTASI | İlim ve Medeniyet

https://www.kulturenvanteri.com/harita/ bağlantı adresinde Türkiye’de bulunan kültür varlıklarının harita konumları yer almaktadır. Kültürel varlık türleri ve şehirler seçeneklerini işaretleyip daraltılmış aramalar yapmaya imkan sağlayan site, çok daha büyük ve gelişmiş olan bir projenin prototip çalışmasıdır. Eksiklere, sınırlandırmalara sahip olsa da mevcut haliyle bulunduğumuz noktaya yakın hangi kültür varlıklarının olduğu, ülkemizin herhangi bir bölgesinde ne gibi zenginliklerin bulunduğunu göstermesi açısından önemli bir envanter çalışması olarak görülebilir. 7,500 üzerinde kültür varlığı işaretlenmiş olan site, ülkemizdeki kültürel varlıklara yönelik farkındalığımızın artmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca kültürel hafızaya katkı sağlamak isteyebilecek ziyaretçilerin arşivi zenginleştirebilmesi amacıyla çalışmada gördükleri eksikleri ve yanlışları bu sayfada yer alan “Envantere Katkıda Bulunmak İstiyorum” bölümünden, örnek olarak bahsedilen yöntemle bildirebilecekleri belirtilmiştir.

Türkiye Kültür Envanteri Haritası’na ulaşmak için:

https://www.kulturenvanteri.com/harita/

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul