SURİYE KIŞLIK EŞYA YARDIM KAMPANYASI | İlim ve Medeniyet

Savaş koşuları altında yaşam mücadelesi veren Suriyeliler, şimdi de kışın soğuğu ile başa çıkmaya çalışıyor. Kara kış en fazla çocukları ve kadınları etkiliyor. Suriye’deki bu insanlık dramına karşılık Türkiye’nin her yerinden yardım kampanyaları düzenleniyor. Yaşanan bu drama İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencileri de duyarsız kalmadı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi İlim ve Medeniyet Topluluğu tarafından “Halep Yardım Bekliyor” isimli yardım kampanyası başlatıldı.

Son günlerde Halep’te ve Suriye’nin bütününde yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmayan öğrenciler kampanya kapsamında Suriye’ye gönderilmek üzere kışlık eşya toplamaya başladı.

Kışlık elbise, ayakkabı, battaniye gibi eşyalardan oluşan yardımlar İstanbul Medeniyet Üniversitesi Güney Yerleşkesinde toplanıyor. 14 Aralık Çarşamba günü başlayan yardım kampanyası 23 Aralık Cuma günü sona erecek. Kampanya sonunda, toplanan eşyalar Avrasya Araştırma Eğitim ve Sosyal Hizmet Vakfı işbirliği ile Suriye’ye ulaştırılacak.

Kampanyaya öncülük eden İstanbul Medeniyet Üniversitesi İlim ve Medeniyet Topluluğu Başkanı Mehmet Ayaydın, Türkiye’nin birçok yerinden kampanyaya destek verildiğini ve kışlık eşyaların toplanmaya başladığı ifade etti.


Yardım kampanyasına destek vermek için iletişim:

Mehmet Ayaydın: 0543 273 2018

Adres: Medeniyet Ünv. Merkez Yerleşkesi D-100 KADIKÖY

 

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul