SEMİNER “SÖMÜRGECİLİK BAĞLAMINDA MODERN ORTADOĞU’DA DEVLET VE TOPLUM” | İlim ve Medeniyet

Akademik alanlarda faaliyet gösteren ilimvemedeniyet.com, Evveli Yâd Tarih Söyleşileri başlığı altında başlattığı online söyleşi serisinin üçüncü programına “Sömürgecilik Bağlamında Modern Ortadoğu’da Devlet ve Toplum” başlıklı web semineri ile devam ediyor.

Doç. Dr. Hilal Görgün’ün konuşmacı olarak katılacağı program 9 Ocak Cumartesi saat 20:00’da Zoom platformundan gerçekleştirilecek.

Program sonunda bir katılımcıya çekiliş ile kitap hediye edilecektir.

Programın katılım linki kayıt olan kullanıcılara mail ile bildirilecektir.
Kayıt formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Kayıt Linki

Doç. Dr. Hilal Görgün Kimdir?

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlayan Hilal Görgün, bütünleşik doktorasını Die Politische Rolle der Azhar in der Sadat-Aera 1970-1981 / 1970-1981 Sedat Döneminde Ezher’in Siyasi Rolü teziyle Freie Universitat Berlin’de tamamladı. İslam tarihi ve modern Orta Doğu alanlarında ihtisas yürüten Doç. Dr. Hilal Görgün, Yeni Bir Kavimler Göçü Mü? Son Mülteci Hareketlerinin Avrupa’da Tarih Perspektifinden Yorumlanması projesinin yürütücülüğünü üstlenmiş ve hali hazırda İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tarih Bölümü bünyesinde akademisyenlik yürütmektedir.

Doç. Dr. Hilal Görgün’ün Bazı Yayın ve Eserleri

• Otorite Nedir? Otorite Mantığına Giriş
• Die Politische Rolle der Azhar in der Sadat-Area (1970-1981)
• Bir Osmanlı Coğrafyacısı İş Başında: Kâtib Çelebi’nin Cihannümâ’sı ve Düşünce Dünyası
• TDV İslam Ansiklopedisi’nde +50 telif madde ve madde bölümü

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul