SEMİNER | “NUREDDİN ZENGİ VE SELAHADDİN EYYUBİ DÖNEMİ KUDÜS” | İlim ve Medeniyet

Avatar photoİlim ve Medeniyet3 Şubat 20213min0

İstanbul Medeniyet Üniversitesinde akademik, kültürel ve sosyal faaliyetler düzenleyen İlim ve Medeniyet Topluluğu, “Nureddin Zengi ve Selahaddin Eyyubi Dönemi Kudüs” başlıklı online söyleşi düzenliyor.

Dr. Abdulkadir Duran’ın konuşmacı olarak katılacağı program 5 Şubat Cuma günü 20:00’da Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

*Kitap çekilişi form üzerinden yapılacaktır.
**Katılım linki kayıt olan kullanıcılara mail ile bildirilecektir.

kayıt için: https://t.co/Zmduc1wS4Z

Dr. Abdulkadir Turan İmam Hatip Lisesi’nin ardından Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği okudu. Burdur ve Ankara’da uzun yıllar Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptı. Üniversiteye hazırlık başta olmak üzere eğitim dokümanları alanında çok sayıda kitabı yayımlandı. Bir dönem Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Türkçe Öğretmenliği Bölümünde Şiir Tahlilleri dersi verdi. Yüksek Lisansını Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Toplumsal Değişim Analizleri alanında yaptı. Aynı üniversitenin tarih bölümünde “Nûreddin Mahmud Zengî ve Devri” başlıklı doktora tezini bitirdi. Tarihi ve güncel olayları toplumsal değişim bağlamında değerlendiren çok sayıda kitabı yayımlandı. Yazarın ayrıca yayımlanmış romanları ve ders çalışma teknikleri konusunda bir rehberlik kitabı da vardır.

Yazarın Bazı kitapları:
Ve Kudüs Düştü (1. Haçlı Seferi),
Nureddin Mahmud Zengi,
Haçlıların Kabusu: Nureddin Zengi,
Kürtlerde İslami Kimliğin Gelişmesi,
Selahaddin,
Cihadın Adil Kılıcı Selahaddin Eyyubi

 

 

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul