SEMİNER | “NİZAMİYE MEDRESELERİ, NİZAMÜLMÜLK VE SELÇUKLULAR” | İlim ve Medeniyet


Akademik alanlarda faaliyet gösteren ilimvemedeniyet.com, Evveli Yâd Söyleşileri başlığı altında başlattığı online söyleşi serisinin açılışını “Nizamiye Medreseleri, Nizamülmülk ve Selçuklular” başlıklı online söyleşi ile yapıyor.

Çok önceleri planlamamıza rağmen salgın nedeniyle ertelemek durumunda kaldığımız bu programa Prof. Dr. Cihan Piyadeoğlu konuşmacı olarak katılacak. Program 23 Aralık Çarşamba 20:00’da Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Programın katılım linki kayıt olan kullanıcılara mail ile bildirilecektir.
Kayıt formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Kayıt Linki

Prof. Dr. Cihan Piyadeoğlu kimdir?

 

Lisans, yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi bünyesinde tamamladı. Büyük Selçuklular ve Gazneliler Tarihi hakkında çalışmalarını sürdürüyor. Hâlihazırda İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmektedir. TİKA tarafından yürütülen Sultan Alp Arslan’ın Mezarını Bulma ve Türbe İnşa projesinde danışmanlık hizmetinde bulunan Prof. Dr. Cihan Piyadeoğlu, aynı zamanda Uyanış: Büyük Selçuklu isimli televizyon dizisinin tarih danışmanlığını da yürütmektedir.

 

Prof. Dr. Cihan Piyadeoğlu’nun Bazı Eserleri

 

  • Çağrı Bey / Selçuklular’ın Kuruluş Hikayesi
  • Güneş Ülkesi Horasan
  • Sultan Alparslan & Fethin Babası
  • İnsanlığın Sığınağı Alparslan
  • Selçuklular / Yeni Bir Devrin Başlangıcı

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul