SEMİNER | “ANTİK DÜNYADA TOPLUMSAL YAPI VE ORDU” | İlim ve Medeniyet

Akademik alanlarda faaliyet gösteren ilimvemedeniyet.com, Evveli Yâd Tarih Söyleşileri başlığı altında başlattığı online söyleşi serisinin ikinci programına “Antik Dünyada Toplumsal Yapı ve Ordu” başlıklı web semineri ile devam ediyor.

Dr. Oğuz Yarlıgaş’ın konuşmacı olarak katılacağı program 30 Aralık Çarşamba 20:00’da Zoom platformunda gerçekleştirilecek.

Programın katılım linki kayıt olan kullanıcılara mail ile bildirilecektir.
Kayıt formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Kayıt Linki

İstanbul Üniversitesi’nde Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans ve Tarih bölümünde lisans çift anadal programlarını tamamlayan Dr. Oğuz Yarlıgaş, yüksek lisans ve doktorasını da İstanbul Üniversitesi bünyesinde tamamladı. Antik Yunan ve Roma üzerinde çalışmalarını yürüten Dr. Oğuz Yarlıgaş akademik alanda çeviriler de yayınlıyor. Halihazırda İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde akademisyenlik yürüten Dr. Oğuz Yarlıgaş, İngilizce, Almanca ve Eski Yunanca biliyor.

Dr. Oğuz Yarlıgaş’ın Bazı Eserleri

  • Priscuss: Attila ve Bizans Tarihi
  • Anabasis: Onbinlerin Dönüşü
  • Konstantinapolis Bizans’ın Başkenti
  • Aristoteles, Atinalıların Devleti
  • Pomeroy, Antik Yunan’ın Kısa Tarihi

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul