SAVAŞA YÖNELMİŞ OLMAK: OYUN TEORİSİ VE BİR OLASILIK OLARAK SAVAŞ | İlim ve Medeniyet

İstanbul Medeniyet Üniversitesi İlim ve Medeniyet Topluluğu(İLMET) tarafından bu hafta gerçekleştirilen İlim ve Medeniyet Okumalarında, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde görevli Arş. Gör. Dr. Mesut Malik YAVUZ hoca misafir oldu ve “Savaşa Yönelmiş Olmak: Oyun Teorisi ve Bir Olasılık Olarak Savaş” konusunu anlattı.

İnsanlık tarihinden günümüze savaş kavramını oyun teorisi ile inceleyen hocamız Savaşa Yönelmiş Olmak: Oyun Teorisi ve Bir Olasılık Olarak Savaş konulu makalesi ile katılımcılara sunum gerçekleştirdi.

Sunum sonunda İLMET, okumalara katıldıkları ve böyle değerli bir sunumu gerçekleştirdikleri için Mesut Malik Yavuz hocaya teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu.

 

  

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul