MESLEKLER ATÖLYESİ PROGRAMI BAŞLIYOR!

0

Toplumsal Yapı Araştırmaları Programı kapsamında 4-5 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenen “Meslekler” atölyesinde konuyu farklı yönleri ile ele alan bildiriler sunulacak. Bildirilere ek olarak program alanın önde gelen isimlerinin katıldığı bir panel ile başlayıp ve Santuri Sedat Anar’ın katılımıyla gerçekleştirilecek bir dinleti/söyleşi ile sona erecek.

Dünyada ve Türkiye’de yaşanan hızlı sosyo-ekonomik değişimle beraber meslekler de farklılaşmaktadır. Buna bağlı olarak çalışma yaşamı, tabakalaşma, eğitim ve sosyal hareketlilik gibi bir dizi alanda da değişimler gerçekleşmekte ve bunun sosyal ilişkilere önemli yansımaları olmaktadır. Toplumsal Yapı Araştırmaları Programı kapsamında 4-5 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenen “Meslekler” atölyesinde konuyu farklı yönleri ile ele alan 14 bildiri sunulup müzakere edilecek.

İstanbul Medeniyet Üniversitesinde gerçekleşecek atölyenin açılışını Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer yapacak. Atölye alanın önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ali Ergur, Prof. Dr. Veysel Bozkurt ve Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş’un katıldığı bir panel ile başlayacak. İkinci günün sonunda ise Santuri Sedat Anar’ın katılımıyla bir dinleti/söyleşi ile sona erecek.

Ayrıntılı program: http://tyap.net/atolye2

Leave A Reply