marmarailahiyat.com Yayına Başladı! | İlim ve Medeniyet

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından ilmî, akademik, edebî yazıların ve değerlendirmelerin, sosyal ve kültürel faaliyetlerin paylaşılması amacıyla kurulan “marmarailahiyat.com” sitesi yayın hayatına başladı.

İçerikleri fakülte öğrencileri tarafından sağlanan site bünyesinde; edebiyat, İslâm hukuku, hadis, felsefe, tasavvuf gibi bir çok alana dair akademik yazılarla birlikte kitap incelemeleri, film analizleri, şiir tahlilileri gibi kültürel ve yazınsal değerlendirmeler de yayımlanmaktadır. Bununla birlikte her sene fakülte öğrencileri tarafından düzenlenen öğrenci sempozyumlarının sunumları, fakülte müntesiplerinin kaleme aldığı eserler ve bunların tanıtımı, emekli hocalarımızla yaptığımız sözlü tarih çalışmaları, Arapça hazırlık sınıfında okuyan öğrencilere yol haritası niteliğindeki bilgilerin ve tecrübelerin paylaşıldığı hazırlık platformu sitenin muhtevasını oluşturan ana konulardandır.

Genel Yayın Yönetmenliğini Alaaddin Şahin’in yaptığı marmarailahiyat.com sitesine bu bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlim ve Medeniyet olarak, marmarailahiyat.com ekibine yayın hayatında başarılar ve kolaylıklar dileriz.

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul