İMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN TAŞLICA KÖYÜ İLKOKULU’NA YARDIM ELİ

0

İlim ve Medeniyet (www.ilimvemedeniyet.com) tarafından desteklenen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğrenci Konseyi öncülüğünde Muş-Korkut-Taşlıca Köyü İlkokulu’na yardım amacıyla düzenlenen kermes sonuçlandırıldı.

16-17 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Güney Yerleşkesi’nde düzenlenen kermese yoğun katılım sağlandı. İki gün süren yardım kermesinden elde edilen gelir, Taşlıca Köyü İlkokulu’na gönderildi.

Sınıflarda yalnızca tahta ve sıraların bulunduğu bu okula yardım kapsamında eğitim malzemeleri temin edildi. Ayrıca maddi gücü yetersiz olan öğrencilere de kişisel kullanımlarına sunulacak kırtasiye malzemeleri, takviye kitaplar, hikaye kitapları ve sözlükler temin edildi. Okulun eksikleri de yardım kapsamında elde edilen gelir ile tamamlandı.

Öte yandan düzenlenen yardım kampanyasına dahil olan Yalın Ayak Derneği de, okulda öğrenim gören tüm öğrencilere bot yardımında bulundu.

Yardım süreci boyunca irtibatta olduğumuz Abdurrahman Güneş, yapılan yardımlardan ötürü oldukça memnun olduklarını aktardı. Görevine yeni başladığında okulda eğitim yapılacak şartların olmadığını ifade eden Güneş, yardımda emeği geçen İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencilerine ve Yalın Ayak Derneği ilgililerine teşekkürlerini iletti.

Leave A Reply