İLİM VE MEDENİYET GÖNÜLDAŞLARI İFTARDA BULUŞTU | İlim ve Medeniyet

İstanbul Medeniyet Üniversitesi İlim ve Medeniyet Topluluğu’nun geleneksel olarak düzenlediği Ramazan iftarı bu yıl 14 Mayıs Salı günü gerçekleştirildi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi İlim ve Medeniyet Topluluğu’nun geleneksel olarak düzenlediği iftar bu ramazan da İstanbul Medeniyet Üniversitesi Güney Yerleşke yeşil alanda gerçekleşti. Rektörlük ve spor tesisleri arasında kalan yeşil alanda yapılan iftara gelen misafirler kapıda karşılandı. Ezan-i Şerif ile iftar yemeği servisi başladı.

İftar programı 350 kişinin üzerinde bir katılım ile gerçekleştirildi. Dışarıya serilen hasırlarda, açık havada akşam namazlarını eda eden katılımcılar tekrar tekrar cemaatler oluşturdu. İftarın ardından, İlim ve Medeniyet Topluluğu Başkanı Ali İmran Köşker, 2017 yılı mezunu ve topluluk eski başkanlarından olan Ozan Dilek, mensuplar arası beraberlik ve dayanışmanın arttığını görmekten mutluluk duyduklarını belirten birer konuşma yaptılar. Konuşmalardan sonra çay ve kahve ikramları ile devam eden program, Mehmet Sait Temel’in ilahi ve ezgi dinletileri sürdü. Muhabbet ve uhuvvetin yoğunlaştığı program gecenin ilerleyen saatlerinde sona erdi.

İftar programımıza katılımları ile bizleri onurlandıran bütün gönüldaşlarımıza ve bu organizasyonun gerçekleşmesinde topluluğumuza yardımlarını eksik etmeyen İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Pendik İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (PİHMED), Üsküdar Belediyesi, Pendik Belediyesi ve Kulüpler Birliği’ne teşekkürlerimizi sunarız.

 

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul