İLİM VE MEDENİYET BÜLTENİ ÇIKTI | İlim ve Medeniyet

İLİM VE MEDENİYET BÜLTENİ ÇIKTI

Medeniyetler ancak “ilim” ile inşa edilir. Biz de İlim ve Medeniyet olarak mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlama hedefindeyiz. İlim, iki katmanlıdır. Ferdî katmanda, şahsiyetimizde bir mana dünyası inşa edilirken; cemiyet katmanında ise bir medeniyetin imarı söz konusu olmaktadır. Bu kapsamda İlim ve Medeniyet halkasına dahil olan arkadaşlarımız ile çeşitli alanlarda okuma ve çalışma grupları yürütürken; yüz yüze gerçekleşen atölyeler, seminerler, konferanslar ve çevrim içi programlarla binlerce kişinin katıldığı konferans, atölye ve seminerler düzenlemekteyiz. İlim ve Medeniyet büyüyerek, ilim halkasını genişletmeye devam ediyor. Bir öğrenci topluluğu olarak kurduğumuz çatı, şimdi kurumsal bir yapı olmanın eşiğinde. Bu bülten vesilesi ile İlim ve Medeniyet Derneği’nin müjdesini siz gönüldaşlarımıza vermekten kıvanç duyuyoruz. Yeni bir döneme başlarken, biz de heyecanımızı tazeleyerek, yeni umutlarla Rabbimizden çalışmalarımızı kolay ve bereketli kılmasını niyaz ederiz.

İlim ve Medeniyet İcra Kurulu Başkanı
Nasrettin Güneş

İLİM VE MEDENİYET HAREKETİ

İlim ve Medeniyet 2019 yılında İlim ve Medeniyet Topluluğu’nun üniversite dışına çıkarak kurulan bir harekettir. İlim ve Medeniyet, 2014 yılından itibaren hem akademik hem de sosyal faaliyet alanlarında birçok etkinlik gerçekleştirmiştir.

İlim ve Medeniyet Hareketi’nin örgün ve mezun öğrencilerin oluşturduğu ilimvemedeniyet.com, zamanla ekibini genişletmiş ve konuk yazarlarıyla içeriklerini zenginleştirmiştir.

Temmuz, 2016 tarihinde yayın hayatına başlayan ilimvemedeniyet.com, günlü bazda 10 bin tekil ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Toplum, Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır. Öte yandan İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde faaliyet ġösteren İlim ve Medeniyet Topluluğu’nun düzenlediği okumalar, seminerler, söyleşiler ve kültürel faaliyetler bu platformda paylaşılmaktadır.

Sitede Türkçe içeriklerinin yanı sıra İngilizce, Arapça, Kürtçe, Rusça dillerinde de içerikler yayınlanmaktadır. Belirli periyotlarla site yayın kurulu ve yazarlar toplantıları düzenlenmektedir. Siz de yazılarınızın ilimvemedeniyet.com’da yayınlanmasını isterseniz [email protected] adresine yazılarını gönderebilirsiniz. Yazılar yayın kurulunca incelendikten sonra yayınlanmaktadır.

 

Daha fazlası için: İlim ve Medeniyet Bülteni

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul