İBRANİCE ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ YOUTUBE KANALLARI (1) | İlim ve Medeniyet
hebrew alphabet texture background - high resolution

Avatar photo

Ozan Dur

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tarih-YL / Filistin Çalışmaları [email protected] Polyglot, Dillere dair.


2 comments

 • İlimYolundakiÖğrenci

  19 Mart 2023 at 19:38

  Allah sizden ve sizin gibi hocalarımızdan razı olsun. İnşaAllah ülkemizde değeriniz daha iyi anlaşılır, umuyorum ki öyle de olacak. Hocam çoğu yazınızı inceledim, İbranice’ye de başlayalı çok olmadı. Allah’ın izniyle hedefim Ortadoğu Arap lehçelerini, Osmanlıcayı ve İbraniceyi iyice öğrenmek. İbranice ve Arapça birlikte yürür mü sizce? Arapça öğrenmek için kanal tavsiyeleriniz nelerdir? Ayriyetten İngilizce kelime A1,B1,C1 vs. gibi seviye kelime bankası yapar mısınız? Hem sizi takip eden kardeşlerimiz ve yazılarınızı sonradan gören kardeşlerimiz için yardımcı olacağını düşünüyorum.
  Selametle.

  Yanıt

  • Avatar photo
   Ozan Dur

   20 Mart 2023 at 10:09

   Amin ecmain öncelikle. Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Bildiğim bütün dillerde içerik üreteceğim. Bu isteğinizi de göz önünde bulunduracağım inş.
   İbranice ve Arapça aynı anda yürüyebilir. Burada tavsiye edilen 2 şey var. Birincisi bir dilde orta seviyeye ulaştığınızda ikinci dile başlamanız tavsiye ediliyor genelde. Bir diğeri ise eğer iki dili aynı anda yürütecekseniz, boş vaktinizin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Mesela en az bence 3-4 saat günlük bu iki dile ayırabilmelisiniz. Yol ve yöntem içinde Poliglotları takip etmenizi öneririm. Her şeyin bilinçlisi güzel oluyor. Her dilde bin ve bin beş yüz civarında kelimeyi öğrenmeniz gerekiyor ve bunu da bir yılda yapabiliyorsunuz. Ondan sonra hedefinize göre bir dilde derinleşebilir veya ikinci bir dil öğrenebilirsiniz. İkinci bir dili öğrenirken, bu bir yılda öğrendiğiniz dile de vakit ayırırsanız iyice oturmuş olur. En az 3 dil bilmek güzel olur. Kolaylıklar dilerim.

   Yanıt

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul