DÜNYA BARIŞI KUDÜS’TEN YÜKSELECEK: “HEPİMİZ MERYEMİZ” | İlim ve Medeniyet

Kudüslü kadınların sesini duyurmak amacıyla Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (UKEAD) tarafından “Hepimiz Meryemiz” başlıklı kampanya tüm hızıyla devam ediyor.

28 Ocak’ta İstanbul’da ki tanıtım toplantısıyla başlayan uluslararası kampanya başta Katar, Ürdün ve Kuveyt olmak üzere birçok ülkede yapılan çeşitli etkinliklerle sürüyor.

Türkiye’de ve dünyada büyük ses getiren “Hepimiz Meryemiz” kampanyası ile ilgili 1 Mart 2019 Cuma günü İstanbul’da büyük bir yürüyüş yapılacak. Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (UKEAD)tarafından yapılan açıklamada 1 Mart 2019 Cuma günü İstanbul Fatih Camii’nde Cuma namazının ardından Saraçhane’ye kadar “Hepimiz Meryemiz” büyük kitlesel yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Bu büyük yürüyüş, ”Hepimiz Meryemiz” kampanyasının dünyaya vereceği etkili bir mesaj olacaktır. Onun için bu yürüyüşe +1 kişiyi daha eklemek hepimizin üzerine bir vecibedir. Toplumun tüm kesimlerinden herkesi Hepimiz Meryemiz yürüyüşüne davet ediyoruz açıklamalarına yer verildi.

HEPİMİZ MERYEMİZ KAMPANYASININ AMACI NEDİR?

”Hepimiz Meryemiz” kampanyası işgalci İsrail’in, Kudüs’te özellikle kadın ve çocuklara yönelik insanlık dışı ihlallerinin dünyaya duyurulması için uluslararası cephe oluşturulmasını amaçlıyor.

”Hepimiz Meryemiz” yürüyüşü ile ilgili gerekli bilgilendirme UKEAD ve Hepimiz Meryemiz sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır.

Uluslararası ‘’Hepimiz Meryemiz’’ kampanyası 08 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek.

(Haber Kudüs)

Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul