4 ŞUBAT DÜNYA KANSER GÜNÜ NEDİR? NEREDEN GELİYOR? NE ZAMAN İLAN EDİLDİ?

0

Her yıl 4 Şubat Dünya Kanser gününde Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü (UICC) ve ortak kuruluşların birlikte yürüttüğü, her yıl milyonlarca ölüme neden olan ve pek çoğu önlenebilir olan bir hastalığı karşı toplumsal bilinci artırmak amacıyla tüm dünyada kampanyalar düzenlenmektedir.

UICC , Kanser Gününde kanser konusunda farkındalık yaratarak ve eğitim vererek önlenebilir milyonlarca ölüm vakasının önüne geçmeyi hedeflemektedir. Ayrıca hükümetleri ve bireyler kansere için harekete geçmeye davet etmektedir.

Kansere karşı artık her zamankinden daha uyumlu ve koordineli bir mücadeleye ihtiyaç vardır. Dünyada kanserle mücadele etmek ve bu konuda mesajları yaymak için TÜRK KANSER ARAŞTIRMA ve SAVAŞ KURUMU DERNEĞİ bir platform hizmete sunmuştur. Bilgi almak, kişisel risk faktörlerini ortadan kaldırmak veya çabalarımıza destek vermek için turkkanser.org web sitesinde gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz.

KANSER EFSANELERİ

Dünya Kanser Günü kanser hakkında bilgilerimiz artırmak, yanlış bilinenleri düzeltmek amacı ile tek bütün dünyada ortak bir ses çıkartmak için önemli bir fırsattır. Dünyanın her tarafında bu yıl kanser hakkında yanlış bilinen, efsanelere odaklanıyoruz.

Yanlış bilinenlere karşı, doğruyu ve gerçeği kanıtlarıyla öğrenmek için lütfen www.dunyakansergunu.org

 

Leave A Reply