ÇÖZÜMLÜ DENEME TESTLERİ KİTABI – YDS/YÖKDİL/YKS | İlim ve Medeniyet

ÇÖZÜMLÜ DENEME TESTLERİ KİTABI

Ülkemizde Arapçaya gösterilen ilginin giderek arttığı bir dönemden geçiyoruz. Arapça, çeşitli alanlarda kullanılmaya ve öğrenilmeye devam ederken akademik alan da hızla öne çıkmaktadır. Arapça alanındaki dil yeterliliğini ölçen ve ÖSYM tarafından yapılan YDS, YÖKDİL ve YKS (YDT) gibi sınavların yanı sıra çeşitli kamu kurumları da sınavlar uygulamaktadır. Sözü edilen sınavlara hazırlanmak adaylar açısından önemli bir süreçtir. Bu sebeple sınavların önemi artarken, hazırlık amacıyla hazırlanan çalışmaların sayısı da artmaktadır.

Arapça Çözümlü YDS-YÖKDİL-YKS Deneme Testleri adlı çalışma ile, gerçek sınav sorularının seviyesinde hazırlanmış 5 testin detaylı çözümleri verilmiştir. Sınavlardaki testlerle birebir aynı standartlara sahip olan bu kitaptaki testlerin çözümünde uygulanan yöntem ile adayın herhangi bir öğreticiye ihtiyaç duymadan çalışabilmesi hedeflenmiştir. Doğru seçeneğin hangisi ve bu seçeneğin neden doğru olduğu açıklanırken diğer seçeneklerin neden yanlış olduğu da sebepleriyle açıklanmıştır. Bu arada zaman zaman gramer konularına temas edilmiştir. Her soruyu oluşturan cümle ve metinlerin çevirilerinin yanı sıra harekeli hâlleri de verilmiştir. Soruların, ÖSYM tarafından geçmiş yıllarda gerçekleştirilen sınavlardaki soru tür ve konularının incelenerek hazırlanmış olması da oldukça önemli bir konudur. Söz konusu sınavlardaki soru tiplerine dair ayrı ayrı düzenlenmiş detaylı tekniklere de kitabın başında toplu olarak yer verilmiştir.

Daha fazla görsel ve kitap hakkında bilgi için aşağıdaki PDF’yi indirebilirsiniz.

Çözümlü Deneme Testleri Örnek Sayfalar

 

Avatar photo

Ozan Dur

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi'nden mezun Filistin ve İran Araştırmaları- yazar [email protected] Poliglot (8), dillere dair Çalışma Alanım Ortadoğu ve Diller


Geribildirim

Mail adresiniz gizli kalacaktır.


Biz Kimiz?

Gayemiz, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına kurduğumuz ilim halkasındaki ilmî faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmaktır.

Cemiyetimizde, genç ve hareketli yazar kadromuz ile Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji, Edebiyat ve Tarih gibi ilmî alanlarda gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmaktadır.


İletişim


Küçük Çamlıca Mahallesi, Filiz Sokak, No:3
Üsküdar/İstanbul